20 października, 2020

Rogala Maria – Spotkanie z Artystką


Ogrody pamięci – wystawa retrospektywna

5-27 października 2020
Galeria Na Nankiera, Wrocław
pl. bpa Nankiera 5


Pani Maria Rogala obchodziła we wrześniu 2020
Jubileusz 90-lecia urodzin oraz 45-lecie członkostwa
w Związku Polskich Artystów Plastyków.

Kurator wystawy Adam Marciniak – sekretarz
Zarządu ZPAP przywitał Artystkę i Gości
oraz opowiedział o karierze zawodowej
i drodze twórczej Marii Rogali.











prof. Kazimierz Pawlak – prezes ZPAP
złożył Marii Rogali gratulacje z okazji Jubileuszu
i wręczył kwiaty w imieniu Zarządu


Artystka podziękowała za zorganizowaną
wystawę, pierwszą we Wrocławiu.



fot. © Justyna Teodorczyk


fot. © Justyna Teodorczyk


fot. © Justyna Teodorczyk











Bezowy tort od Jubilatki smakował wyśmienicie


Wznieśliśmy toast za zdrowie i kolejne spotkania
z Jubilatką Marią Rogalą, winem podanym
przez Adama Włodarczyka – artystę
i sekretarza Biura Zarządu ZPAP.

Dziękujemy za przybycie Rodzinie i Przyjaciołom
Artystki, a także organizatorkom wystawy
 jubileuszowej Marii Rogali w Legnicy:
Justynie Teodorczyk – dyrektorce Galerii Sztuki Ring
oraz Marcie Grzesik-Studzińskiej
– st. specjalistce ds. programowych.

Skutkiem pandemii ograniczona liczba
osób uczestniczyła w spotkaniu.

Kurator wystawy: Adam Marciniak

Więcej o artystce

foto i oprac.©kkuzborska